RN
TwitterFacebook

Rzecznik resortu zdrowia: w liczbie nowych zakażeń zauważalny jest trend stabilizacyjny

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 22 tysiącach 683 nowych zakażeniach koronawirusem. To o prawie 3 tysiące mniej, niż wczoraj. Zmarło 275 osób. W ciągu minionej doby przybyło blisko 11,5 tysiąca ozdrowieńców.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że w liczbie nowych zakażeń zauważalny jest trend stabilizacyjny.

– Od końca ubiegłego tygodnia, kiedy mieliśmy 27 tysięcy 800 przypadków, cały czas jesteśmy poniżej tego pułapu – mówił.

Rzecznik resortu zdrowia dodał, że stabilizacja wynika ze spadku liczby osób kierowanych na testy z podstawowej opieki zdrowotnej. To oznacza, że mniej osób z objawami zgłasza się do lekarzy.

– To nie jest tak, że nagle przestajemy testować. W Polsce została przyjęta strategia, że testowane są osoby objawowe. Im więcej jest osób objawowych, tym więcej testów i tym więcej zakażeń – wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że ” jest to optymistyczny trend, ale na razie jeszcze z dużą dozą optymizmu na to nie spoglądamy.”

Minionej doby wykonano ponad 57 tysięcy testów w kierunku koronawriusa.
Od początku pandemii zakażenie koronawirusem wykryto u ponad 640 tysięcy Polaków. Zmarło 9080 osób, a wyzdrowiało ponad 250 tysięcy chorych na COVID-19.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =