RN
TwitterFacebook

Rzecznik rządu P. Müller: w tym lub przyszłym tygodniu zaprezentowany będzie system szczepień na koronawirusa

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że na koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego zaprezentowany zostanie system szczepień na koronawirusa. Szczepionka ma się pojawić na początku przyszłego roku.

Na antenie TVP 1 Piotr Müller powiedział, że trwa finalizacja procedur w sprawie dystrybucji szczepionki i zapisów na szczepienie. System będzie pokazywał, w jaki sposób będzie przebiegała rejestracja oraz gdzie będą zlokalizowane punkty szczepień. Na szczepienie będzie można zgłosić się przez internet oraz specjalną infolinię.

– My się przygotowujemy wcześniej tak, aby od “punktu zero”, czyli od momentu, kiedy pierwsze szczepionki zostaną dostarczone, w ciągu kilku dni rozpocząć ich dystrybucję – wyjaśnił rzecznik rządu.

Minister Müller poinformował w programie Kwadrans Polityczny TVP 1, że jako pierwsi zaszczepieni zostaną seniorzy i służby medyczne, a następnie służby mundurowe, które bezpośrednio odpowiadają za pomoc w ramach Covid.

– Później już poszczególne grupy społeczne – powiedział.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział “100 dni solidarności w walce z Covid-19”. Wskazał, że po tym czasie, około 18 stycznia, “jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka na Covid-19”.

Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska zamówiła około 16 milionów dawek jednej ze szczepionek na Covid-19. To maksymalna liczba, jaka przypadła Polsce w ramach puli szczepionek zamówionych przez Unię Europejską. Premier Morawiecki zapowiedział też, że przygotowywane są kolejne zamówienia.

Szczepienia na Covid-19 nie będą obowiązkowe.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − three =