RN
TwitterFacebook

Samorząd województwa dołoży do budowy lotnisk w Suwałkach i Białymstoku

List intencyjny Marszałka Województwa Podlaskiego z prezydentami Białegostoku i Suwałk w sprawie lotnisk lokalnych. W Suwałkach lotnisko lokalne ma być oddane do użytku już w połowie 2018 roku, a te w Białymstoku – pod koniec przyszłego roku. Oba z pasami startowymi o długości 1350 metrów. Wsparcie – także finansowe – dla ich powstania zadeklarował Samorząd Województwa Podlaskiego.

W poniedziałek 9 stycznia Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno podpisali list intencyjny z Prezydentem Miasta Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim i Prezydentem Suwałk Czesławem Renkiewiczem, w którym zadeklarowano „wolę zabezpieczenia w planie budżetowym na rok 2018 kwot niezbędnych do wsparcia budowy lotnisk w Białymstoku oraz Suwałkach”.

W uroczystości udział wzięli także wicemarszałek Anna Naszkiewicz, Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Jarosław Dworzański, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego (pełna treść Listu Intencyjnego poniżej w załączniku).

– Myślę, że to realny krok w stronę dostępności mieszkańcom województwa małego ruchu lotniczego, podczas gdy kwestia związana z budową lotniska regionalnego jest ciągle otwarta – podkreślał w czasie spotkanie marszałek Jerzy Leszczyński. – Plany dotyczące lotnisk lokalnych w Białymstoku i Suwałkach są już bardzo realne. I jako samorząd chcemy wziąć udział w ich dofinansowaniu.

Źródło: wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *