TwitterFacebook

[ŚDM 2019] Wyjazd do Panamy – ważne informacje!

W czasie Mszy św. kończącej 31. Światowe Dni Młodzieży na Campus Misericordiae w Krakowie Ojciec Święty Franciszek ogłosił, że 34. ŚDM (2019) odbędą się w Panamie. Z biegiem czasu ustalono, że podobnie jak to miało miejsce dotychczas, ŚDM w Panamie będą składać się z etapu diecezjalnego (16 – 21 stycznia 2019 r.) oraz z wydarzeń centralnych (22 – 27 stycznia 2019 r.) i przebiegać pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).

Diecezja Łomżyńska, Archidiecezja Białostocka i Diecezja Drohiczyńska, organizują wspólny wyjazd do Panamy. To znaczy, że uczestnicy z tych trzech diecezji będą stanowić jedną grupę metropolitalną, która razem uda się na ŚDM. W związku z tym przekazujemy ważne informacje dotyczące zapisów i terminów dotyczących wyjazdu.

Wszystkie polskie grupy udają się do Panamy samolotami czarterowymi, które zapewni narodowy przewoźnik PLL LOT. Loty będą wykonywane komfortowymi statkami powietrznymi Boeing 787 Dreamliner, na linii Warszawa F. Chopin – Panama City Tocumen (bez przesiadki, w czasie 12 godzin). Grupy polskie mają, na etapie diecezjalnym – 16 – 21 stycznia 2019 r., do wyboru udział w czterech diecezjach, leżących na terenie Panamy: Coleon-Kuna-Yala, Chitre, Bocas del Toro i Penonome. Wydarzenia centralne odbędą się w stolicy Panama City, w dniach 22 – 27 stycznia 2019 r.

Koszty, które musi ponieść każdy pielgrzym zawierają w sobie następujące elementy: lot czarterowy w obie strony, transfer z lotniska w Panama City do wybranej diecezji i z powrotem, pakiet pielgrzyma A1+, ubezpieczenie i opłatę za pobyt w diecezjach:

   * bilet na przelot czarterowy w klasie „economy”, w obie strony – 6500 zł – z możliwością redukcji ceny.
   * transfer z lotniska Panama City do wybranej diecezji – 50 dol. USA.
   * szacunkowa opłata za udział w dniach w diecezjach – 50 dol. USA.
   * pakiet pielgrzyma A1+ na wydarzenia centralne (zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie ze strony organizatorów, plecak pielgrzyma) – 250 dol. USA.
   * ubezpieczenie polskie – 12 zł dziennie – szacunkowo – 160 zł.
   * pakiet polski – 100 zł

Całkowity, szacowany koszt udziału w 34. ŚDM – Panama 2019 wynosi ok. 8000 zł. Do tej sumy należy doliczyć jeszcze kieszonkowe w dolarach amerykańskich.

UWAGA! Termin zgłoszeń na wyjazd do Panamy jest bardzo krótki! Należy zgłosić się do dnia 1 marca 2018 r., wpłacając jednocześnie zaliczkę w wysokości 3000 zł.

Więcej informacji i możliwość dokonywania zgłoszeń pod numerem telefonu 501015086 oraz na e-mail: jczap@interia.pl.

2 kommentarze

 1. Janusz Pijanka Odpowiedz

  Szukam tanio przelotu do Panamy na Swiatowe Dni Mlodziezy by byc tam juz 15 stycznia 2018 r a wrocic za poltora miesiaca bo chce cala Ameryke Srodkowa zwiedzic!!!
  Hokka-hey!Mam Kanal na YOUTUBE & jestem na fejsie!

  1. Piotrek Odpowiedz

   Hej, ja właśnie kupiłem bilet do Kostaryki i później ruszam do Panamy. Skontaktuj się ze mną to może coś wymyślimy.
   507-816-554

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *