RN
TwitterFacebook

Sejm zajmie się m.in. ustawą o bonie turystycznym

Dziś (19.06, g. 11.00) na jednodniowym posiedzeniu zbiera się Sejm. Posłowie zajmą się między innymi prezydenckim projektem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Zakłada on przyznanie świadczenia w formie bonu w wysokości 500 złotych na każde dziecko, przeznaczonego na sfinansowanie usług hotelarskich lub imprez turystycznych realizowanych na terenie kraju.

Bon będzie też przysługiwał osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne. Koszt bonu turystycznego wraz z kosztami obsługi nie przekroczy czterech miliardów złotych. Źródłem finansowania będzie Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Bon straci ważność po 31 marca 2022 roku.

Odbędzie się też drugie czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, który zakłada między innymi, że zbrodnie komunistyczne nadal będą ścigane po 31 lipca tego roku.

W porządku obrad jest też propozycja zmian w Regulaminie Sejmu. Projekt przewiduje, że posiedzenia izby, komisji i podkomisji sejmowych w sytuacjach nadzwyczajnych będą mogły odbywać się zdalnie z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Zmiana ma obowiązywać bezterminowo. Pracę zdalną wprowadzono 26 marca i miała obowiązywać do 30 czerwca w związku z epidemią koronawirusa.

Po południu posłowie mają głosować nad poprawkami Senatu do tarczy antykryzysowej 4.0. Ustawa wprowadza między innymi dopłaty do oprocentowania kredytów dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji przez epidemię koronawirusa. Sejm zajmie się też poprawkami Senatu do ustawy o dodatku solidarnościowym, który ma być świadczeniem przyznawanym od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Dodatek ma wynosić 1400 złotych miesięcznie.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *