RN
TwitterFacebook

Seniorzy z gminy Kolno zainaugurowali nowy rok akademicki

55 lat i więcej to nie powód do zmartwień, lecz wymóg by uczestniczyć w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w gminie Kolno. Jego słuchacze rozpoczęli już nowy rok akademicki. Wykład inauguracyjny wygłosił Krzysztof Kajko. Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kolnie mówił o sposobach na regularne oszczędzanie.

Uroczysta inauguracja projektu „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu – II edycja” odbyła się w czerwcu. Wówczas indeksy z rąk wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina odebrało 30 słuchaczy. W tym gronie znaleźli się między innymi członkowie zespołów „Czerwieniacy” oraz „Zabielanki”.

W nowym roku akademickim seniorzy z gminy Kolno będą spotykać się na cyklicznych zajęciach organizowanych w środy. Jednak Uniwersytet Trzeciego Wieku to nie tylko wykłady. To również warsztaty. Planowana jest także nauka języków.

– Celem zajęć jest aktywizacja osób starszych, poszerzanie wiedzy i umiejętności seniorów oraz angażowanie słuchaczy w aktywność na rzecz otaczającego ich środowiska – mówi Marcin Sekściński, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno.

Wszystkie zajęcia organizowane w ramach UTW są bezpłatne.

MW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *