RN
TwitterFacebook

Sens kryzysów zwłaszcza w życiu duchowym człowieka – doby temat na Wielki Post

„Sens kryzysów zwłaszcza w życiu duchowym człowieka” – to temat konferencji w ramach comiesięcznego cyklu ‚Duchowości z Jezuitami”, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 1 marca o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.

Tym razem jezuita, ojciec Aleksander Jacyniak postara się dotykając kilku tematów odpowiedzieć na pytanie: Jaki może być sens kryzysów w życiu człowieka?.

Swoje rozważania prelegent oprze o książkę własnego autorstwa zatytułowaną „Antykryzysowy poradnik biblijny. Refleksje na trudny czas.”

Jak zaznacza o. Aleksander, książka składa się z 25 rozdziałów, każdy rozdział zaczyna się od słówka „gdy” i jest opatrzony sugestywnym zdjęciem oraz kończy się trzema pytaniami do osobistej refleksji modlitewnej. Poza tym każdy rozdział jest zakorzeniony w doświadczeniu jakiejś osoby biblijnej czy też narodu, gdy chodzi o przeżywanie sytuacji dramatycznej czy wręcz krytycznej.

Ojciec Aleksander Jacyniak SJ, jest proboszczem i kustoszem Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan w Świętej Lipce oraz wykładowcą w Papieskim Wydziale  Teologicznym w Warszawie. Był też wieloletnim dyrektorem Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej w Gdyni i dyrektorem Domu Formacji Duchowej w Kaliszu.

Autor wielu książek, m.in. Świat ludzkich kryzysów (1997, 2010), Ze świętym Józefem na przełomie tysiącleci (2002), Antykryzysowy poradnik biblijny. Refleksje na trudny czas (2010), Zrozumieć bliźniego (2010).

Joanna Ekstowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *