RN
TwitterFacebook

Sesja sejmiku w czwartek. Jest punkt o zmianie przewodniczącego

Wszystko wskazuje na to, że Karol Pilecki przewodniczącym sejmiku województwa podlaskiego będzie tylko tylko do czwartku. Jak czytamy na wrotapodlasia.pl zgodnie z wnioskiem grupy 16 radnych województwa podlaskiego, Karol Pilecki – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego – zwołuje sesję Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Sesja odbędzie się w czwartek, początek godz. 16:00, w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.
  1. Odwołanie przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego.
  1. Wybór przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego.
  1. Wybór zarządu Województwa Podlaskiego.
  1. Wybór wiceprzewodniczących Sejmiku Województwa Podlaskiego.
  2. Zamknięcie obrad.

Karol Pilecki został wybrany na przewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego w ubiegłym tygodniu. Wybór był niespodziewany. To z racji, że większość w sejmiku ma Prawo i Sprawiedliwość, a Karol Pilecki jest radnym z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W głosowaniu Karol Pilecki wygrał z kandydatem PiS Markiem Komorowskim. Na obecnego przewodniczącego głos oddało 16. radnych. Komentatorzy słusznie zwrócili uwagę, że do radnych z Koalicji Obywatelskiej, głosujących na swojego kandydata, musiało dołączyć przynajmniej 2. radnych z PiS-u (trzy głosy były nieważne).

Przewiduje się, że Karol Pilecki raczej nie będzie długo zasiadał w fotelu przewodniczącego sejmiku. 16. radnych z PiS-u zapewne zewrze szyki i odwoła go z tej funkcji. Sesja ma się odbyć w czwartek, a nie jak wcześniej zapowiadano w środę.

mk/wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 12 =