RN
TwitterFacebook

Siódma edycja Studium Życia Rodzinnego rozpoczęta

Od wykładów ks. dra Marka Dziewieckiego i biskupa Stanisława Stefanka ponad sto sześćdziesiąt osób rozpoczęło zajęcia siódmej już edycji Studium Życia Rodzinnego.

Oblężenie przeżywa pierwszy  poziom Studium, zatytułowany „Moje małżeństwo, moja rodzina, moje szczęście.” Radości z tego powodu nie ukrywał ks. Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin, inicjator i sprawca całego „zamieszania”.

Bardzo się cieszę, bo dużą grupę uczestników Studium stanowią narzeczeni, którzy chcą się solidnie przygotować do małżeństwa, by było ono później radosne i szczęśliwe. I to mnie, jako duszpasterza rodzin, bardziej cieszy, tym bardziej, że Studium Życia Rodzinnego jest formą zalecaną, według nowego programu przygotowania do małżeństwa, a w tej chwili widzę, że znaczna część narzeczonych wybrała właśnie tę formę. A to znaczy, że chcą więcej wiedzy, więcej zajęć i więcej umiejętności, również tych praktycznych, by budować solidne i trwałe małżeństwo. To cieszy i dobrze rokuje na przyszłość – mówił ks. Jacek Kotowski.

Zaskoczenia z pierwszych zajęć nie ukrywali uczestnicy Studium, bo choć, jak przyznali, wybrali tę formę jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa to spodziewali się nudnych wykładów i sztywnej atmosfery. Ale już pierwsze zajęcia pokazały, że wykładowcami są specjaliści w swojej dziedzinie, a na dodatek atmosfera jest daleka od sztywności. Wielu już teraz przyznało, że czuje niedosyt i z ciekawością czeka na kolejne spotkanie.

W tym roku zajęcia na Studium Odbywają się na dwóch poziomach. Pierwszy, przeznaczony dla narzeczonych  i małżonków i zatytułowany „Moje małżeństwo, moja rodzina, moje szczęście” oraz drugi „Moje dziecko. Jak je mądrze kochać i dobrze wychować?”

Kolejne zajęcia w ramach Studium już za miesiąc, 2 grudnia. Uczestnicy pierwszego poziomu dowiedzą  się m.in. o prokreacji wspomaganej medycznie in vitro i leczeniu niepłodności – naprotechnologii oraz o życiu prenatalnym dziecka, ciąży i porodzie. Natomiast uczestnicy drugiego poziomu zgłębiać będą temat ojcostwa, jego znaczenie w życiu dziecka oraz dowiedzą się m.in. jak jest rola rodziców jako wychowawców i jak wychować dziecko do dojrzałej wiary.

Joanna Ekstowicz

2 kommentarze

  1. FUN Odpowiedz

    Bardzo dobrą robotę wykonuje ks. Jacek Kotowski. Gratuluję i proponuję by został szybko biskupem

    1. md Odpowiedz

      Słusznie, jako biskup częściej chodziłby w sutannie 😉 Co do roboty to rzeczywiście szacunek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *