RN
TwitterFacebook

Służymy Niepodległej. Piknik wojskowy

Pokaz uzbrojenia i sprzętu wojskowego, możliwość obejrzenia sali tradycji, żołnierski poczęstunek – to tylko wybrane atrakcje, które przygotował dla zwiedzających 18 Pułk Logistyczny w ramach Narodowego Święta Niepodległości.

Całe rodziny mogły wziąć udział w animacjach, zobaczyć z bliska wojskowe wozy bojowe, zapytać żołnierzy o ich służbę. Na miłośników poezji czekał program poetycko-muzyczny „Polskie drogi do Niepodległej”. Najmłodsi wzięli udział w konkursie „Co wiemy o wojsku”. Cezary Borusiewicz i Przemek Kamiński przygotowali specjalny program muzyczny pt. „Śpiewamy patriotycznie”.

O godzinie 15:00 uczestnicy pikniku odśpiewali wspólnie z żołnierzami Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego „My Pierwsza Brygada”. Tło muzyczne zapewnili również Agnieszka Żemek – Pawczyńska i Grzegorz Sekmistrz w programie „Patriotycznie i współcześnie”.

Piknik zakończył się uroczystym capstrzykiem przy pomniku Żołnierzy 33 pp. Zorganizowany został w ramach międzynarodowego projektu „Służymy Niepodległej”. Podobne imprezy tego dnia odbyły się między innymi w Przemyślu, Lublinie i Siedlcach.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *