TwitterFacebook

Śniadanie daje moc dzieciom z gminy Kolno [FOTO]

Śniadanie, to najlepszy start w nowy dzień – doskonale wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie w gminie Kolno. Placówka przystąpiła do ogólnopolskiego projektu pn. „Śniadanie Daje Moc”.

Akcja kierowana jest do uczniów klas 0-3 szkół podstawowych oraz do ich nauczycieli i rodziców. Przyłączając się do niej i organizując wspólne śniadanie dla dzieci z najmłodszych klas, szkoła oraz nauczyciel otrzymują certyfikat w ramach edukacji zdrowotnej. Wszystkie klasy, które zorganizują śniadanie mogą wziąć udział w konkursie w ramach piątej edycji programu, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody dla szkoły, nauczycieli oraz uczniów. Laureaci otrzymają też dyplomy. Największą wartością z akcji jest pokazanie uczniom, w ciekawy i atrakcyjny dla nich sposób, że to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Jak mówi Bożena Fabiszewska, nauczyciel oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Borkowie, głównym celem projektu jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Na początku skupiliśmy się na odżywczych wartościach warzyw, owoców, na tym co lubimy a czego nie, co możemy z tego zrobić – tłumaczy Bożena Fabiszewska. – Zawsze staramy się, aby był zdrowy sok, absolutnie nic gazowanego – dodaje nauczycielka.

8-go listopada szkoły, które przystąpiły do programu obchodziły Dzień Śniadanie Daje Moc. W tym dniu przypada bowiem Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Celem święta jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, regularnego spożywania posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *