RN
TwitterFacebook

Śniadowo pamięta o matkach i teściowych

76 lat mija od śmierci błogosławionej Marianny Biernackiej, która oddała życie za swoją synową i jej nienarodzone dziecko. Jednym z wydarzeń upamiętniających męczennicę II wojny światowej będzie diecezjalne spotkanie modlitewne w intencji matek i teściowych w Śniadowie niedaleko Łomży.

Chcemy łamać stereotypy i mówić o teściowych, które są darem z nieba, choć często z nich drwimy – podkreśla organizator ks. Tomasz Wilga. Spotkanie odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Śniadowie. Początek o godzinie 11:00. W programie między innymi konferencja i modlitwa różańcowa w intencji uzdrowienia relacji rodzinnych. Centralnym punktem będzie Msza święta o godzinie 12:00. Ideą spotkania jest podkreślenie wartości płynących ze zdrowych relacji w rodzinie oraz roli teściowych w oparciu o pokorne życie błogosławionej Marianny Biernackiej. Postawa błogosławionej męczennicy staje w opozycji do współczesnego myślenia. Ci, którzy pragną powrotu do normalnych relacji rodzinnych, mogą śmiało kierować do niej prośby o wstawiennictwo – dodaje ks. Tomasz Wilga.

Błogosławiona Marianna Biernacka wraz z czterdziestoma ośmioma mieszkańcami Lipska została 13 lipca 1943 roku rozstrzelana przez Niemców na fortach za wsią Naumowicze pod Grodnem. Kobieta poszła na śmierć zamiast swojej synowej, która była w zaawansowanej ciąży, mając już jedno dziecko. Uratowana synowa Anna dożyła 98 lat, zmarła 4 sierpnia 2014 roku. Spotkanie modlitewne w intencji matek i teściowych odbędzie się w niedzielę 14 lipca w kościele w Śniadowie.

pd

1 komentarz

  1. ciocia Odpowiedz

    Super. Bawo Ksiądz Wilga. Nie wymoslono lepszego „wynalazku” nad babcię, mamę czy teściową. ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *