RN
TwitterFacebook

Solo, w duecie i tercecie na akordeonie… [FOTO]

Choć są tacy, którzy twierdzą, że akordeon wyszedł już z mody, grający na tym instrumencie zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści przekonali nas, że to nieprawda.

2 czerwca 2019 roku w pięknie udekorowanej stodole na przykościelnym placu odbyła się druga edycja Regionalnego Przeglądu Akordeonowego. Organizatorem przedsięwzięcia była parafia w Andrzejewie, która, przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego, zaprosiła do wspólnego spędzenia czasu wszystkich miłośników akordeonowych dźwięków. Partnerami imprezy była firma RAM ART Paweł Andruszkiewicz oraz Towarzystwo Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej.

Tłumnie zgromadzona publiczność żywo oklaskiwała występy 20 akordeonistów, którzy zaprezentowali różnorodny repertuar, zarówno tradycyjne walce, tanga, melodie biesiadne, jak i współczesne utwory muzyki rozrywkowej. Przegląd nie miał formy konkursu, jego celem nie była rywalizacja, a integracja miłośników muzyki akordeonowej.

Głównym punktem programu był recital Michała Sawickiego, który wydobył z akordeonu zarówno tradycyjne jak i nowoczesne brzmienia. Artysta przekonał widzów, że na akordeonie zagrać można wszystko, utwory z każdego gatunku muzyki, nawet te najbardziej skomplikowane.

Słoneczna pogoda, piękne dźwięki akordeonów i pyszności kulinarne przygotowane przez Koło Gospodyń „Paprotki” z Paproci Dużej sprawiły, że wszyscy zebrani w to niedzielne popołudnie na parafialnym podwórku bawili się świetnie do późnych godzin wieczornych. Impreza zgromadziła kilkaset osób w wieku od 5 do 95 lat. Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejny – III Regionalny Przegląd Akordeonowy Andrzejewo 2020.

Parafia Andrzejewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *