RN
TwitterFacebook

Sportowcy mogą liczyć na wsparcie

Każdy ma marzenia, ale nie każdy ma możliwości, aby je spełniać. Sport jest dla wielu czymś więcej niż hobby. Pasje często jednak wymagają nakładów finansowych, a to dla niektórych spora przeszkoda. Na szczęście funkcjonuje wiele fundacji pomagających utalentowanym sportowcom.

Tak, jak w innych dziedzinach życia, tak i w sporcie, działalność fundacji jest nie do przecenienia. Różnice w zamożności ludzi w różnych regionach Polski są spore. Ludzkie losy i historie także mogą się różnie potoczyć. 

Coraz więcej fundacji dla sportowców

Obecnie, gdy w internetowej wyszukiwarce wpiszemy dwa słowa: „fundacja i sport”, w wynikach otrzymamy wiele fundacji, które chętnie pomagają zarówno utalentowanej młodzieży, jak i starszym sportowcom, którzy z różnych przyczyna mają w życiu trudniej. Pozytywnym zjawiskiem jest coraz większa liczba fundacji zakładanych przez sportowców lub byłych sportowców, którym w życiu zawodowym się udało. Nie dość, że są oni rozpoznawalni i mogę być magnesem dla młodszego pokolenia, to jeszcze mają większe możliwości promowania i pomagania sportowcom. Liczbę fundacji sportowych możemy szacować w dziesiątkach, a sportowców objętych pomocą w setkach. I nie jest prawdą, że sportowcy z dużych aglomeracji miejskich i bogatszych regionów mają więcej przywilejów. Są przykłady, że w każdym regionie Polski są utalentowani sportowcy, którym fundacje chcą pomagać.

Talenty z Podlasia także dostrzeżone

Jedną z organizacji wspierających sportowców jest fundacja Sport Twoją Szansą, która co jakiś czas organizuje internetowy plebiscyt wśród użytkowników portalu sts.pl. W wyniku głosowania wybierani są podopieczni fundacji Sport Twoją Szansą. W tym miejscu można wymienić dwóch sportowców, którzy pochodzą z Podlasia i bronią barw klubów sportowych z Białegostoku. Pierwszym jest Rafał Czuper, paraolimpijczyk, medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrz Świata i Europy w tenisie stołowym. 31-latek jest czołowym graczem w Europie i na Świecie, co nie oznacza, że spełnianie sportowych marzeń przychodzi mu z łatwością, bo porusza się na wózku inwalidzkim. Wobec tego kariera sportowa jest z góry skazana na utrudnienia. Pochodzący z Raczek tenisista stołowy od 2018 roku jest wspierany przez Fundację Sport Twoją Szansą, która finansuje m.in. zakup odzieży sportowej, sprzętu, odżywek, cateringu, współfinansuje udział w zawodach i zgrupowaniach. W styczniu tego roku fundacja przedłużyła umowę z paraolimpijczykiem, który właśnie przygotowuje się do tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020.  – Działania fundacji skupiają się na wsparciu utalentowanych zawodników wielu dyscyplin, którzy z różnych powodów zmagają się z trudnościami w realizowaniu swoich sportowych marzeń – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą. Do niedawna wspierany był także inny sportowiec z Podlasia. Chodzi o lekkoatletę Kamila Popowskiego. Zawodnik, który bronił barw klubu KS Podlasie Białystok, w poprzednim roku z powodu kontuzji był jednak zmuszony zaprzestać profesjonalnego uprawiania sportu. Fundacja Sport Twoją Szansą działa od 2014 roku i stale szuka nowych sportowców, którym mogłaby pomóc. Im więcej takich inicjatyw, tym więcej marzeń może zostać spełnionych. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − four =