TwitterFacebook

Spotkanie z twórcami filmu „Miłość i Miłosierdzie” w łomżyńskim Kinie Millenium

Komplet widzów zgromadziła poniedziałkowa uroczysta projekcja filmu „Miłość i Miłosierdzie” w łomżyńskim „Kinie Millenium”. Wśród widzów byli duchowni, osoby życia konsekrowanego i świeccy, w tym posłowie Sejmu Rzeczypospolitej, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z małżonką, przedstawiciele instytucji i przyjaciele wspierający dzieło rozbudowy Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Zaproszenie przyjęli również siostra Michaela Rak – założycielka wileńskiego hospicjum oraz Michał Kondrat – reżyser filmu „Miłość i Miłosierdzie”.

Uroczysta projekcja rozpoczęła się cytatem z „Dzienniczka” św. s. Faustyny, podkreślającym wielkość Bożego Miłosierdzia wobec pogubionych. Sebastian Jaworowski, jeden z prowadzących i aktorów, już na wstępie podziękował wszystkim za obecność i podkreślił, że takie wydarzenia nie są zwykłymi kinowymi seansami. Zanim jeszcze zgasło światło, do publiczności zwrócił się krótko Michał Kondrat, mówiąc o swoich doświadczeniach wiary przeżytych na planie filmowym.

Po projekcji reżyser ponownie wyszedł przed widownię, by odpowiadać na pytania. Te dotyczyły jego osobistego podejścia do filmu. Goście byli również ciekawi kolejnych produkcji i pytali o ewentualne trudności związane z produkcją i dystrybucją. – Trzech aktorów nawróciło się bezpośrednio na planie. Film jest grany w 33 krajach, teraz robimy pełną wersję angielską. Są trudności, ale widać tu wyraźne Boże działanie – wyjaśniał Michał Kondrat. W trakcie całego spotkania trwała zbiórka do puszek na dalszą budowę Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

„Miłość i Miłosierdzie” przedstawia historię misji s. Faustyny Kowalskiej dotyczącej głoszenia światu Bożego Miłosierdzia. Podkreśla się w nim również ogromną zasługę ks. Michała Sopoćki i św. Jana Pawła II w rozpowszechnieniu kultu Bożego Miłosierdzia.

Organizatorem projekcji było Radio Nadzieja i Szkoła Języków „Linguo”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *