RN
TwitterFacebook

Stanisław Szwed w Poranku Siódma9: Dwie dodatkowe emerytury w tym roku

„6 milionów 600 tysięcy dzieci korzysta z 500+. 1 kwietnia wchodzi 13. emerytura. W listopadzie wypłacimy 14. emeryturę” – o programach społecznych mówił w Poranku “Siódma9” Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

W rozmowie z Januszem Zalewskim nasz Gość przypomniał, że okres składania wniosków o świadczenie 500+ został przesunięty. „1 lutego można zacząć składać wnioski drogą elektroniczną, a drogą papierową od 1 kwietnia. Wypłaty rozpoczną się 1 czerwca i będą trwały do 31 maja 2022 roku. Wszyscy, którzy złożą wniosek w ciągu pierwszych trzech miesięcy mają zagwarantowaną wypłatę do końca czerwca. Wypłata dotyczy wszystkich dzieci do 18. roku życia, bez względu na kryterium dochodowe. Z tego wsparcia korzysta ponad 6 milionów 600 tysięcy dzieci” – informował.

Z kolei seniorzy otrzymają w tym roku dwie dodatkowe emerytury. „1 kwietnia wchodzi 13. emerytura w wysokości najniższej emerytury, dla wszystkich uprawnionych. Mamy też dodatkowe świadczenie jednorazowe, które w tym roku zostanie wypłacone w listopadzie. To świadczenie w pełnej wysokości przysługuje wszystkim emerytom, którzy nie przekraczają progu 2900 zł. Jeśli ktoś przekracza tę kwotę, zostanie zastosowany mechanizm złotówka za złotówkę. O ile przekraczam kwotę 2900 zł, o tym będzie pomniejszona 14. emerytura” – tłumaczył.

Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów. Stanisław Szwed ostrzegał, że harmonogram może ulec zmianie. „Mogą być zakłócenia. Firmy, które dostarczają szczepionki przesuwają terminy. Dotyczy to całej Unii Europejskiej. Jest to pewien problem. Mamy rozpisany cały harmonogram. Wszyscy, którzy wyrażają chęć będą zaszczepieni” – zapewniał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 12 =