RN
TwitterFacebook

Startują Debaty Prymasowskie!

Kościół Łomżyński przygotowuje się na beatyfikację ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia będzie wspominany podczas modlitw, nabożeństw, wydarzeń religijno-kulturalnych i naukowych. Ważnym akcentem będą otwarte Debaty Prymasowskie.

Od 28 stycznia do 28 maja (dzień śmierci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego) odbędzie się pięć debat poświęconych w całości osobie Prymasa Tysiąclecia. Sylwetka przyszłego błogosławionego będzie przedstawiona w różnych aspektach: m.in. kapłaństwo, wątek ojczyzny, wolność, nauczanie młodzieży, maryjność. To nowość. W ten sposób kładziemy akcent na płaszczyznę intelektualną – podkreśla przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Jacek Czaplicki.

Pierwsza debata już dzisiaj 28 stycznia w Centrum Konferencyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Gościem specjalnym będzie ks. Jerzy Krysztopa – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, gdzie urodził się przyszły błogosławiony. Temat spotkania: „Etapy procesu beatyfikacyjnego Prymasa Wyszyńskiego”. Początek o godzinie 17:00.

Organizatorem Debat Prymasowskich jest Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Wyższe Seminarium Duchowne i Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *