RN
TwitterFacebook

Stawiski: Otoczenie zalewu ma zmienić się nie do poznania

Jeszcze w tym roku wokół zalewu stawiskowskiego ma zostać uporządkowany teren. Jednak władze gminy chcą, aby miejsce przeszło gruntowne zmiany. 

Gmina Stawiski zleciła już zrobienie koncepcji na zmianę otoczenia i samego Zalewu. To zbiornik wodny, który lata temu przyciągał tłumy mieszkańców Stawisk i okolic.

Zbiornik wymaga czyszczenia, poza tym teren należy uporządkować. Pierwszy krok, jaki zrobiliśmy to zleciłam wykonanie koncepcji zagospodarowania tego zbiornika wodnego, ewentualnie remontu  – mówi burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska i zapewnia, że zrobi wszystko, aby miejsce przywrócić do dawnej świetności i zwrócić je rodzinom i dzieciom.

Władze będą się starać o pozyskanie na ten cel środków zewnętrznych, ale jak podkreśla Rutkowska może to potrwać. Dlatego jeszcze w tym roku gmina z własnych środków uporządkuje nabrzeża i zorganizuje prowizoryczną plażę.

MB/pg

6 komentarzy

 1. Wedkarz Odpowiedz

  A co z łowieniem ryb?. Bo z tego co słyszałem zezwolenia są tylko dla wybranych czyli wędkarze ze Stawisk między sobą rozdajo zezwolenia a dla innych wędkarzy np. z Łomży nie ma. Zaraz dzwonią na policję i wyganiają zrobili sobie prywatne łowisko.

 2. K Odpowiedz

  I prawidłowo. Zajmują się tym wiec maja prawo

 3. Tomasz Odpowiedz

  Problem polega na tym że gospodarka wędkarska wogole nie jest prowadzona, członków jest określona ilość, a ryb co roku dopuszczane, wędkarze rzucają im ogromne ilości zanęt. Woda przez to kwitnie. Ryb jest zbyt dużo. Kiedyś tego nie było. Gospodarstwo rolne nie ma na zbiornik żadnego wpływu. Wnioski nasuwają się same. Jest to widoczne gołym okiem. Jeszcze tydzień i będzie można przejść cały zalew suchą nogą bo zielsko będzie tak gęste, a ryby będzie można zbierać rękoma bo się poduszą, już się duszą.

 4. Tomasz Odpowiedz

  Trzeba ukarać pseudo związek wedkarski, ciekawe czy jest zarejestrowany i ma uchwalony statut, czy odbywają się walne sprawozdawcze? Trzeba ukarać tych co na to pozwolili, skoro obecna pani burmistrz o tym wie, to moje pytanie brzmi dlaczego wcześniej się tym nie zainteresowała. Też była u władzy, była zastępca burmistrza. Teraz będzie mydlila oczy wyborcom do przyszłej kadencji.

 5. panek_79 Odpowiedz

  Moim zdaniem wystarczy doprowadzić „plażę” do ładu, spuścić wodę i wyczyścić dno z wodorostów jak i błota. Skoro potrafił to zrobić Pan Rybicki jak i Pan Waszkiewicz to i Pani Agnieszka też powinna sobie z tym poradzić. Jako były mieszkaniec Stawisk pamiętam czasy gdy na początku czerwca służby pożądkowe Stawisk kosiły trawę na plaży aby można było rozłożyć koce itp. Na wjeździe z szosy łomżyńskiej stali koledzy, którzy pobierali opłatę za tzw. wjazd 5 zł od samochodu potwierdzony rachunkiem. Pieniądzde trafiały do gminy, koszty zostały pokryte, a mieszkańcy Stawisk miło spędzali czas nad zalewem nie musząc szukać plaż w okolicach Pisza itp. Co stoi na przeszkodzie aby tak było dalej.? Zalew w Stawiskach ma potężny potencjał ściągając co weekend rzesze turystów ze Stawisk, Łomży jak i oklolic. Mnóstwo moich znajomych omija to miejsce ponieważ nie można tam rozłożyć koca, ponieważ trawa na plaży sięga do kolan, a w wodzie rosną haszcze sięgające tafli wody.
  WSTYD!!!
  Zaprzepaścić taki zbiornik to porażka dla władz miasta Stawisk.
  Moim zdaniem to odrobina dobrych chęci aby przywrócić to miejsce do czasów świetności.
  Życzę powodzenia Pani Agnieszce w dążeniu do celu, osobiście marzę o „zalewie” z tat 90-tych. Trzymam kciuki i głęboko wierzę, że to się uda.

  1. mała Odpowiedz

   Na plażę nawieziono nowego piasku, wszystkie chaszcze wykoszone, postawiono kosze na śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *