RN
TwitterFacebook

Stawiski: Policjant po służbie zatrzymał pijanego, który jechał do sklepu

Policjant wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jechał volkswagenem mając ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz jego nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd.

Policjant z Posterunku Policji w Stawiskach, w minioną sobotę (19.10.) w nocy, wracając do domu po służbie zauważył jadący przed nim pojazd. Wzbudził on jego zainteresowanie ponieważ poruszał się od krawędzi do krawędzi jezdni. Mężczyzna podjechał samochodem pod sklep i poszedł robić zakupy. Policjant udał się za kierowcą.

Jego uwagę zwróciło nietypowe zachowanie mężczyzny, a w podejrzeniu, że jest nietrzeźwy utwierdziła go silna woń alkoholu. Kiedy 55-latek wyszedł ze sklepu i chciał wsiąść do pojazdu mundurowy, nie zastanawiając się długo, podbiegł do niego, uniemożliwił mu dalszą jazdę, zatrzymując pojazd oraz wyjmując kluczyki ze stacyjki – informuje sierż. sztab. Monika Chmielewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. 

Następnie wezwał patrol policji, któremu przekazał mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 55-latka. Kierowca natychmiast stracił prawo jazdy, a teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

KPP Kolno/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *