RN
TwitterFacebook

Stawiski: Tak powstaje pierwsza hala sportowa w gminie [FOTO]

Pierwsza w gminie hala sportowa budowana jest przy Szkole Podstawowej w Stawiskach. Inwestycja ma być ukończona w przyszłym roku.

Budowa jest już na takim etapie, że widać zarys hali sportowej, gotowe są ściany i strop w tej części budynku, w której mieścić się będą szatnie, łazienki i siłownia. Zgodnie z projektem hala połączona zostanie ze szkołą rozbudowanym łącznikiem. W ramach zadania powstaną też parkingi i dojazdy do hali, teren wokół będzie zagospodarowany.  Pracy jest jeszcze sporo, ale i czasu na realizację inwestycji również. Termin jej zakończenia zaplanowano na 31 lipca 2021 r.

Oczekiwana od lat hala sportowa, to jedna z najważniejszych gminnych inwestycji. Sportowy obiekt wykorzystywany będzie nie tylko do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego dla uczniów podstawówki. Korzystać z niego będą mogli również mieszkańcy Stawisk i okolic. Koszt inwestycji to ok. 10 mln zł, z czego 5 mln zł to pieniądze pozyskane przez władze Stawisk ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska.

UG Stawiski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 1 =