RN
TwitterFacebook

Stawiski: Umowy na kolejne inwestycje drogowe podpisane

„Przebudowa dróg gminnych w Stawiskach wraz z budową kanalizacji deszczowej” i  „Przebudowa drogi gminnej Karwowo – Zalesie” – to nazwy dwóch projektów, na realizację których umowy z wykonawcą podpisała burmistrz Stawisk. Środki na ten cel zostały pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ramach projektu realizowanego w Stawiskach powstanie nie tylko asfaltowa nawierzchnia, ale też  m.in. chodniki i zjazdy z kostki brukowej oraz  kanalizacja deszczowa wraz z przyłączami do wpustów ściekowych.

Efektem przebudowy drogi gminnej Karwowo – Zalesie będzie asfaltowa nawierzchnia na odcinku o długości 460,58 m, nowe przepusty, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i znaki pionowe.

Wykonawcą przebudowy wspomnianych dróg gminnych będzie  BIK – Projekt Sp. z o.o. z Łomży. Zakończenie inwestycji w ramach obu projektów ma nastąpić do 31 sierpnia 2020 r. Koszt obu projektów to ponad 762 tys. złotych. Ponad 370 tys. złotych pokryje dofinansowanie, które udało się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych.

UG Stawiski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *