RN
TwitterFacebook

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie i Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie przełożone o rok

W związku z obecną sytuacją Ojciec Święty wraz z Dykasterium ds. Świeckich, Rodziny i Życia przełożył o rok: Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie z czerwca 2021 r. na czerwiec 2022, Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie z sierpnia 2022 na sierpień 2023 – poinformowało 20 kwietnia 2020 r. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) to spotkania młodych katolików, które odbywają się co trzy lub cztery lata, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1986 roku. Natomiast w pozostałych latach, w Niedzielę Palmową organizowane są Światowe Dni Młodzieży w każdej diecezji, gdzie młodzież spotyka się ze swoimi biskupami. Symbolami ŚDM są Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

Natomiast Światowe Spotkanie Rodzin – spotkanie katolickich rodzin z całego świata z papieżem, organizowane przez Papieską Radę ds. Rodziny. Inicjatorem tych spotkań był papież Jan Paweł II. Odbywają się co trzy lata, a każde jest poprzedzone międzynarodowym sympozjum teologiczno-duszpasterskim. Głównym celem zwoływania przez papieża ŚSR jest prowadzenie dialogu, ukazywanie roli rodziny w ewangelizacji i umocnienie tożsamości rodziny.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *