TwitterFacebook

Swoją 5tkę dla Warmii-Mazur i Podlasia prezentuje Krzysztof Jurgiel

Województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie potrzebują silnego wsparcia Rządu RP, a także Unii Europejskiej, aby wzmocnić swoją konkurencyjność i nadrobić dystans dzielący je od bogatszych regionów. Polska jest jedna i wszyscy jej mieszkańcy zasługują na równe szanse podkreśla Krzysztof Jurgiel, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Przed nami wiele pracy, ale mam na to plan – dodaje polityk i przedstawia swoich 5 pomysłów.

– Po pierwsze opracowaliśmy nowy Program dla Polski Wschodniej, zakłada on poprawę sieci transportowej, w tym budowę centrów logistycznych. Rozwój infrastruktury, w szczególności energii elektrycznej i gazu, oraz ochrona zabytków i dziedzictwa kulturowego. Po drugie chcemy też wspierać mocniej rolnictwo. Chce starać się o wyrównanie dopłat dla rolników, czy rozwój dróg lokalnych – tłumaczy Krzysztof Jurgiel.

Kolejnymi sprawami, które pojawiają się w tak zwanej „5tce” Krzysztofa Jurgiela jest wsparcie dla stolic subregionów, rozwój „Regionalnego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0” oraz wsparcie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na terenach wiejskich, aktywizacja społeczna i przeciwdziałanie wykluczeniu (w tym cyfrowemu) seniorów.
Wybory do europarlamentu – 26 maja.

Materiał wyborczy/promocja/reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *