RN
TwitterFacebook

Szczuczyn przyciąga inwestorów

Ciąg dalszy zmian w Szczuczynie. Władze miasta chcą stwarzać lepsze warunki do inwestowania oraz ułatwiać życie mieszkańcom. Wśród priorytetów na najbliższy czas burmistrz Artur Kuczyński wymienia wspieranie przedsiębiorczości, inwestycje infrastrukturalne oraz rozwój urbanistyczny miasta.

Miasto stawia przede wszystkim na nowoczesność, przedsiębiorczość i dynamizm rozwoju.

Dużo robimy, żeby ci przedsiębiorcy, inwestorzy czuli się u nas dobrze, więc to jest jakby jeden moduł, na którym się opieramy – mówi Artur Kuczyński. Drugi, to nowoczesne miasto i tych zmian infrastrukturalnych w Szczuczynie w ostatnim czasie było bardzo dużo. Mam nadzieję, że mieszkańcy to odczuwają i że żyje się po prostu lepiej, przyjaźniej i bezpieczniej (…) trzeci komponent: stawiamy na rozwój transportu – uzupełnia burmistrz Szczuczyna.

Szczuczyn szuka inwestorów i obiecuje pomoc zainteresowanym. Na terenach podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Szczuczynie inwestycje rozpoczął kolejny przedsiębiorca. Prace mają szybko posuwać się do przodu, a produkcja w zakładach ma ruszyć wiosną przyszłego roku. To oznacza, że powstanie około 300 miejsc pracy. Dodajmy też, że Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna w podstrefie Szczuczyn dysponuje obecnie terenami inwestycyjnymi o łącznej powierzchni ponad 9 ha. Całość szczuczyńskiej podstrefy liczy 12 ha.

Czy Szczuczyn faktycznie rozwija się w ostatnim czasie? Zapytaliśmy o to mieszkańców:

Co więcej, Urząd Miejski szuka chętnych do zamieszkania w Szczuczynie. W tym celu grupa studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej w ramach praktyki miała za zadanie wykonanie inwentaryzacji urbanistycznej części Szczuczyna. Studenci pracowali w rejonie ulic: Placu 1000-lecia, Kościelnej, Łomżyńskiej, Kilińskiego i Sportowej. Na tej podstawie planiści opracują studium i plan zagospodarowania przestrzennego, który będzie przewidywał jak ma wyglądać nowa dzielnica Szczuczyna.

W tej nowej dzielnicy miasta – jako Urząd Miejski – chcemy mieć grunt, który dostanie każda nowa rodzina, która będzie chciała zamieszkać w Szczuczynie. Na pewno ten grunt nie będzie gruntem odpłatnym. Zostaną określone warunki, które będą mówiły o tym, kto go może otrzymać i przez jaki czas nie może go zbyć, bo nie chcemy uczynić tutaj eldorado dla handlowców – wyjaśnia burmistrz Kuczyński.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight − five =