RN
TwitterFacebook

Szef MEN: Średnie wyniki matur podobne do lat ubiegłych

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że średnie wyniki tegorocznych matur nie odbiegają znacząco od wyników z lat poprzednich. Obostrzenia sanitarne i nauka zdalna mogły mieć jednak wpływ na zakres przerobionego materiału i nieco wyższy odsetek uczniów z bardzo słabymi wynikami.

Szef MEN podkreślił jednocześnie, że bardzo wielu uczniów wykorzystało dodatkowy czas na naukę, co także miało wpływ na wyniki.

– Było ponad miesiąc na to, żeby uczniowie dodatkowo przygotowali się do egzaminów. Wydaje się, że duża część uczniów z tego skorzystała, bo wiemy, że liczba tych wyższych czy najwyższych wyników jest nawet większa – powiedział minister Piontkowski.

Zaznaczył, że nauka zdalna utrudniła nauczycielom dyscyplinowanie uczniów, motywowanie ich i zachęcanie do nauki. Mogło to się także przełożyć na gorsze wyniki pewnej grupy uczniów.

W tym roku egzamin maturalny zdało 74 procent przystępujących od nich absolwentów szkół średnich. 17,2 procent zdających nie zdało egzaminu z jednego przedmiotu i ma szansę na poprawkę we wrześniu. Egzaminu maturalnego nie zdało 8,8 procent uczniów.

Tegoroczne matury odbywały się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Zdający mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa, a w salach egzaminacyjnych mogło przebywać mniej niż zwykle uczniów. Nie obywały się egzaminy ustne.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × four =