RN
TwitterFacebook

Szkoły Katolickie pomagają Australii!

Uczniowie Szkół Katolickich organizują pomoc dla Australii! Przez cały dzień w holu głównym łomżyńskich Szkół Katolickich trwać będzie Otwarty Kiermasz Dobroczynny.

Na stoiskach można zakupić słodycze, wypieki, ciepłe przekąski i niespodzianki. Dochód zostanie w całości przekazany na działania ratunkowe organizowane w spustoszonej pożarami Australii.

Nasze stoiska rozkładamy przy wejściu do auli. Z pewnością będziemy widoczni – mówi uczennica Julia Niciecka. Akcja zyskała pełną zgodę dyrekcji i została rozpropagowana między innymi przez szkolne radio węzeł. Młodzież jest świadoma tego, z czym borykają się obecnie australijczycy.

Ostatnie wydarzenia w Australii są niepokojące i bardzo szeroko rozpowszechniane przez media. Zginęło 27 osób i ponad miliard zwierząt. Pożary niszczą Australię w każdej sekundzie. Wspólnie z przyjaciółmi postanowiliśmy, że nie będziemy obojętni – mówi uczennica Laura Radziuk. Kiermasz ma formę otwartą. Chętne osoby mogą wejść do szkoły i zakupić słodkości, wspierając w ten sposób inicjatywę.

Australia boryka się z jednym z największych pożarów w historii. Chmury dymu osiągnęły tam wielkość Unii Europejskiej. Tysiące ludzi opuściło swoje domy. Obszar spalonej powierzchni – wliczając w to lasy, zarośla i łąki, przekroczył już 8 mln ha. W wielu wsiach i miastach widać od kilku dni czerwone niebo, z którego opada popiół, wielu ma problemy z oddychaniem.

Otwarty Kiermasz Dobroczynny w Szkołach Katolickich rozpoczął się około 08:30, potrwa do 17:00. Placówka znajduje się przy ul. Sadowej 12 w Łomży.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *