TwitterFacebook

Szpital w Kolnie z dofinansowaniem na remont i zakup sprzętu

Szpital Ogólny w Kolnie podpisał dzisiaj (9 lipca) umowę o dotację w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Za te pieniądze przeprowadzi między innymi remont części obiektu. – Wyremontujemy oddział chirurgiczny i salę pooperacyjną, kupimy też sprzęt. Ogłoszony jest już przetarg na te prace i zakup sprzętu – mówi Krystyna Dobrołowicz, dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie:

Dotacja na szpital w Kolnie wynosi 2 mln 200 tys. zł, a całość ma kosztować 3 mln 800 tys. złotych.

– Dwa miliony sześćset tysięcy złotych to środki kwalifikowane, półtora miliona złotych ma dać powiat kolneński, reszta to wkład własny szpitala – wylicza dyrektor Dobrołowicz.

Szpital Ogólny w Kolnie od dawna czekał na tę inwestycję, podobnie jak inne placówki w regionie, które dzisiaj (9 lipca) podpisały umowę o dofinansowanie. O tym, jak bardzo dofinansowanie jest ważne i potrzebne mówił podczas podpisywania umów wicemarszałek województwa podlaskiego, Maciej Żywno.

– Nie ma rozwoju regionu bez zdrowia. Bardzo dobrze, że inwestujemy w rozwój zdrowia mieszkańców regionu. Te środki będą w pełni wykorzystane na doposażenie, rozwój szpitali. To jest to, co samorząd województwa ma po swojej stronie. Trochę uśmiechamy się do strony rządowej, do płatnika jakim jest Narodowy Fundusz Zdrowia, żeby wsparł te nasze możliwości rozwoju szpitali, poprzez to żeby były niższe kolejki, żeby te urządzenia mogły jak najlepiej mieszkańcom służyć – mówił Maciej Żywno.

Oprócz Szpitala Ogólnego w Kolnie umowę o dotację podpisał dzisiaj szpital w Choroszczy, Mońkach oraz Białostockie Centrum Onkologii. Jeszcze w tym tygodniu planowane jest podpisanie umów ze szpitalami w Zambrowie i w Wysokiem Mazowieckiem.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *