RN
TwitterFacebook

Sztafetowa Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę odbędzie się jedynie w formie symbolicznej czytamy w komunikacie podpisanym przez bpa Janusza Stepnowskiego.

Pasterz diecezji pisze, iż biorąc pod uwagę stan epidemiczny w naszym kraju i wymogi sanitarne jakie się z tym wiążą oraz regulacje prawne, które wykluczają pielgrzymowanie w dotychczasowej formie, a także w trosce o dobro duchowe, bezpieczeństwo, zdrowie naszych diecezjan i wymogi organizacyjne, po konsultacjach z odpowiednimi władzami i przewodnikiem PPŁ zarządza, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę odbędzie się jedynie w formie symbolicznej.

Jak mówił w rozmowie z radiem Nadzieja ks. Artur Akimowicz  zastępca kierownika pielgrzymki, na pielgrzymi szlak wyruszą kapłani z pięcioosobową grupą wiernych. To będzie pielgrzymka sztafetowa – mówi ks. Artur. Każdego dnia będzie szedł ksiądz z pięcioosobową grupą, a następnego dnia inny kapłan z kolejną grupą. Taką formę pielgrzymowania wymusiły na nas warunki w jakich obecnie przyszło nam żyć – dodaje kapłan.

Zastępca przewodnika pielgrzymki zdradził też, iż w tym roku nie będzie odwiedzania kościołów po trasie i korzystania z gościnności gospodarzy.

Biskup Janusz Stepnowski wraz z przewodnikami pielgrzymki zachęcają szczególnie w tym roku do budowania wspólnoty pielgrzymkowej przez uczestnictwo w grupie białej oraz łączności duchowej przy pomocy mediów diecezjalnych i pielgrzymkowych, które przygotują na ten czas odpowiedni program.

Początki łomżyńskiego pielgrzymowania, sięgają roku 1984. Pierwsza pielgrzymka liczyła ponad 2000 pielgrzymów, podzielonych na kilka grup. W historii łomżyńskiego pielgrzymowania tylko raz pielgrzymka była zawieszona, a wynikało to z organizacji spotkania z Ojcem św. Janem Pawłem II, który odwiedził Diecezję Łomżyńską. W tym roku pątnicy wyjdą na szlak po raz 36.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *