RN
TwitterFacebook

Sztuka nie dla sztuki. Misterium Męki Pańskiej w Seminarium

Niedzielą Palmową w Kościele rozpoczął się Wielki Tydzień. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży chcąc pomóc w przeżyciu najważniejszych wydarzeń męki śmierci i zmartwychwstania Jezusa zapraszają dzisiaj 15 kwietnia na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane “Droga do Życia”

Nie chodzi tylko o odtworzenie ról – mówi Damian Kurpiewski, kleryk III roku WSD. Dodaje, że Misterium będzie duchowo trójwymiarowe. Tegoroczna koncepcja zakłada ukazanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa z naciskiem na ostatni kulminacyjny moment, czyli pokonanie śmierci. Alumni przygotowywali się do sztuki, korzystając z wypożyczonych strojów i rekwizytów. Chcemy poprzez Misterium wprowadzić naszych widzów w atmosferę Wielkiego Tygodnia. Ewangelia daje nam jasny sygnał, jak ważny był czas bezpośrednio poprzedzający śmierć Chrystusa. Przebywał z uczniami, koncentrował się na modlitwie, zawierzał się bezgranicznie Ojcu. – dodaje kleryk.

Alumni WSD w Łomży rokrocznie wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Do tej pory sztukę pokazywano w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. W tym roku będzie to aula widowiskowa bł. ks. Michała Piaszczyńskiego, mieszcząca się w gmachu Seminarium. Początek o 20:00, wstęp wolny.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *