RN
TwitterFacebook

Tadeusz Płużański gościem spotkania autorskiego

Tadeusz Płużański był pierwszym po przerwie wakacyjnej bohaterem cyklu spotkań autorskich w Radiu Nadzieja. Rozgłośnię przy ul. Sadowej w Łomży odwiedził z nową książką „Obława na wyklętych. Polowanie bezpieki na żołnierzy niezłomnych”. Spotkanie prowadził ksiądz Tomasz Trzaska.

„Obława na wyklętych” to kolejna pozycja autorstwa Tadeusza Płużańskiego odwołująca się do najnowszej historii Polski i żołnierzy wyklętych – niezłomnych, jednak tym różniącą się od poprzednich, że rzeczywiście najwięcej jest o samych niezłomnych, a zdecydowanie mniej o ich oprawcach, jak to miało miejsce w dotychczasowych publikacjach.

Postanowiłem jakby trochę wrócić też do korzeni, czyli skupić się może bardziej na bohaterstwie, na postawach patriotycznych, na niezłomności (…) czyli na bohaterach naszych czasów, tych którzy walczyli z Niemcami a potem z sowietami i komunistami (…) Kilkanaście sylwetek żołnierzy walczących po 1944 roku w różny zresztą sposób, ale to co ich łączy to jest z jednej strony niezłomność, a z drugiej wyklęcie, którego dokonali czerwoni – mówił w trakcie spotkania Tadeusz Płużański.

W trakcie rozmowy Tadeusz Płużański zapowiedział też oczekiwaną próbę powołania Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Wyklętych. Do niej ma dojść w najbliższą niedzielę. Proszony przez publiczność odniósł się też pokrótce do niektórych faktów z wydarzeń bieżących polskiej sceny politycznej.

Sponsorem spotkania była Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *