TwitterFacebook

Tańcem i śpiewem chwalili Boga w Łomży. Koncert TGD [FOTO]

Tańcami lednickimi i koncertem TGD z udziałem Mietka Szcześniaka zakończyła się ewangelizacja Łomży.

Od piątku trwała ewangelizacja Łomży. W szpitalu, na ulicach miasta, a nawet pukając do drzwi, od domu do domu, ewangelizatorzy dzielili się Dobrą Nowiną. Wielu z nich miało na tę okoliczność przygotowane karteczki ze Słowem Bożym, które było rozdawane wszystkim, których spotkali na swojej drodze.

Dorota, która od roku uczestniczy w Diecezjalnej Szkole Ewangelizatorów, po łomżyńskiej ewangelizacji stwierdziła, że to chyba ona otrzymała więcej niż dała. Podobne głosy dało się też usłyszeć od innych ewangelizatorów.

Dla mnie to był czas doświadczania obecności Boga – mówiła z przejęciem Krysia. I nawet jeśli ktoś odmawiał rozmowy albo był nawet nieprzyjemny, to Pan Bóg dawał mi doświadczyć ogromnej miłości do tego człowieka. Zaczynałam się za niego modlić i nic nie było mnie w stanie zdenerwować czy zasmucić.

Punktem kulminacyjnym ewangelizacji był koncert Zespołu TGD, który znany jest jako zespół nie tylko wykonujący muzykę chrześcijańską, ale przede wszystkim modlący się, zarówno słowem jak i muzyką, którą wykonuje.

Koncert został poprzedzony przez młodzież lednicką z Grajewa i Łomży, która zaprosiła łomżyniaków do tańca, A że gesty i kroki do trudnych nie należały, tak więc w pląsy na Starym Rynku w Łomży ruszyli zarówno starsi jak i młodsi łomżyniacy. Po tańcach był czas na wspólną modlitwę, którą poprowadził ks. Wojciech Nowacki, proboszcz par. Bożego Ciała w Łomży i diecezjalny koordynator grup Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Łomżyńskiej. Tutaj dzielnie wspierał go zespół ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” z Zambrowa.

Punktualnie o godz. 19.00 na scenie pojawił się zespół Trzecia Godzina Dnia popularnie nazywany TGD, który poprowadził przez śpiew do oddania chwały Bogu. A piosenkę „Twoja miłość jak ciepły wiatr…” wraz z Mietkiem Szcześniakiem śpiewali wszyscy.

Podczas koncertu nie zabrakło też modlitwy za miasto. Najpierw zespół prosił o Boże błogosławieństwo dla naszego grodu i wszystkich jego mieszkańców, a później biskup Tadeusz Bronakowski, wraz ze wszystkimi uczestnikami koncertu, powierzył nasze miasto dobremu Bogu w modlitwie Ojcze nasz.

Koncert, wieńczący łomżyńską ewangelizację, zakończyło biskupie błogosławieństwo, ale jest nadzieja, iż to nie ostatnie takie wydarzenie w naszym mieście. Tutaj z obietnicą wystąpił ks. Jacek Czaplicki z Łomżyńskiej Kurii, i tej obietnicy będziemy się trzymać.

Joanna Ekstowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *