RN
TwitterFacebook

Taniec może być modlitwą – warsztaty uwielbienia tańcem

Na chwałę Boga tańczą od lat, ale pragną by w modlitwę tę włączali się także inni, więc zachęcają do udziału w bezpłatnych warsztatach uwielbienia tańcem.

Taka modlitwa pomaga w pełni otwierać się na Boga – twierdzi Ewa Grosfeld ze wspólnoty Theoforos, która należy do diakonii uwielbienia tańcem, a żeby nie być gołosłowną dzieli się osobistym doświadczeniem związanym z tą formą modlitwy:

Uwielbienie tańcem bardzo przybliża mnie do Boga, czuję zjednoczenie z nim, bliskość. Są takie rzeczy które trudno jest wypowiedzieć, a tu mogę wszystko wyrazić ruchem, gestem. Ta modlitwa pomaga mi też otwierać się na Pana Boga. Mam wrażenie, że kiedy tańczę, otwieram swoje ciało to wtedy otwiera się też moja dusza – mówi Ewa Grosfel.

Warto pamiętać jednak, że celem uwielbienia tańcem nie jest chęć pokazania się, Uwielbienie to nie teatr, a oddawanie chwały Bogu i na tym przede wszystkim zależy organizatorom warsztatów:

Zaczniemy od modlitwy do Ducha Świętego prosząc żeby nas prowadził, żeby to było Jego dzieło, żeby to nie było nasze, żeby to nie miało pozoru występu, sztuki czy teatru, tylko żeby to rzeczywiście było Boże, żeby to była modlitwa – dodaje Ewa Grosfeld.

Warsztaty uwielbienia tańcem będą miały miejsce 13 kwietnia w sali gimnastycznej Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży w godzinach od 9.00 do 14.00. Zapisy na stronie snelomza.theoforos.pl.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *