RN
TwitterFacebook

To będzie już szósty Orszak Trzech Króli w Łomży

W Uroczystość Objawienia Pańskiego już po raz dziesiąty w Polsce, a szósty w Łomży, przejdzie Orszak Trzech Króli. To już swego rodzaju tradycja, zapoczątkowana przez dwie łomżyńskie parafie: pw. Krzyża Świętego i Bożego Ciała. W ostatnich dwóch latach do orszaku dołączyła parafia pw. św. Andrzeja Boboli i zmieniła się koncepcja łomżyńskiego świętowania.

Tradycyjnie jako pierwsi uroczyste świętowanie zainaugurują wierni w kościele pw. Bożego Ciała, gdzie o godz. 11.30 rozpocznie się uroczysta Msza św., po której wyruszy pierwszy Orszak w kierunku betlejemskiej stajenki.

W Kościele pw. Krzyża Świętego i św. Andrzeja Boboli Orszaki rozpoczną się Eucharystią o godz. 12.00, po czym również wyruszą w kierunku Skateparku przy ul. Księżnej Anny.

W każdym Orszaku wędrować będzie jeden Król. I już tradycyjnie każdemu Królowi przypisany jest Orszak w odpowiednim kolorze. Parafianie z Krzyża Świętego będą wędrować z Królem w Orszaku koloru czerwonego. Z kościoła pw. Bożego Ciała wyjdzie Orszak koloru niebieskiego, a z parafii św. Andrzeja pomaszeruje Orszak koloru zielonego. Orszaki z parafii pw. Krzyża Świętego i Bożego Ciała połączą się w okolicach sklepu Kaufland i dalej powędrują wspólnie na teren Skateparku, gdzie dołączy do nich Orszak z par. św. Andrzeja Boboli. Tam też, na scenie centralnej, odbędzie się symboliczny pokłon Dzieciątku oraz wspólne śpiewanie kolęd.
Na zakończenie Orszaku zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze orszakowe przebranie.

Wieczorem po mszy św. o godz. 19.00 w kościele pw. Krzyża Świętego odbędzie się już tradycyjne „Rodzinne Kolędowanie” na które zapraszają duszpasterze łomżyńskiej parafii.

JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *