TwitterFacebook

Tornister pełen uśmiechów

170 tysięcy szkolnych wyprawek udało się zorganizować w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Projekt realizowany jest również w tym roku z myślą o dzieciach.

Celem akcji jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy szkolnych plecaków. Taka wyprawa ma pomóc dzieciom z uboższych polskich rodzin. Tornistry kupi i zapełni Caritas Polska zgodnie z potrzebami osób. Akcję wspiera między innymi para prezydencka. Trwają wakacje, ale w szkołach już niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek. Dzieci w całej Polsce znów będą zdobywać wiedzę i umiejętności. Bardzo chcielibyśmy, aby każde dziecko 1 września miało wszystko, co potrzebne jest do nauki – podkreślają Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda w specjalnym komunikacie. Para Prezydencka przekaże 7 wypełnionych tornistrów, dary pojadą również do polskich dzieci na Ukrainie.

To już dziesiąta edycja „Tornistra Pełnego Uśmiechów”. Specjalne życzenia wszystkim uczniom złożył na oficjalnej stronie Caritas Polska abp Stanisław Gądecki. Metropolita Warszawski i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Zapewnił o swoim wsparciu i wyraził radość z faktu, że polskie dzieci otrzymują pomoc adekwatną do ich potrzeb i rozwoju. Wierzę, że akcja pomoże też dzieciom bardziej życzliwie patrzeć na nauczycieli, co jest dziś niezbędne dla dobrej atmosfery w szkole – podkreślił arcybiskup.

Finał akcji z udziałem artystów i gości specjalnych odbędzie się 25 sierpnia w miejscowości Giedlarowa na terenie diecezji przemyskiej. Uroczystość zainauguruje Msza św. pod przewodnictwem biskupa Stanisława Jamrozka. Szczegóły dotyczące form pomocy znajdują się na stronie internetowej Caritas Polska.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *