TwitterFacebook

Trzech pijanych kierowców w powiecie kolneńskim w ciągu jednego dnia

Kolneńscy policjanci zatrzymali wczoraj trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się mężczyzna, który mając blisko 2,3 promila alkoholu w oragnizmie kierował ciągnikiem rolniczym. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Kolneńscy policjanci zatrzymali wczoraj trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej około godz.13.00, na drodze Turośl-Cieciory. Dyżurny kolneńskiej komendy, przed godziną 13.00, otrzymał informację o kierującym ciągnikiem rolniczym, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Mundurowi już po chwili zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opisywanego ciągnika rolniczego. Od 48 letniego kierującego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. Do zatrzymania kolejnego z nietrzeźwych kierujących doszło wczoraj, przed godziną 18.00, na terenie Kolna. Policjant  z kolneńskiej drogówki zauważył jadącego jednośladem mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjanta potwierdziły się. Od 38-latka czuć było woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie. Kolejny z nietrzeźwych kierowców został ujawniony po godzinie 20.00, również na terenie Kolna. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał około 0,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpwowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *