RN
TwitterFacebook

„Trzeźwi – wolni – szczęśliwi”. Biskup Bronakowski apeluje o abstynencję

O podjęcie od 1 stycznia abstynencji w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zaapelował bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Podczas spotkania pod hasłem „Trzeźwi – wolni – szczęśliwi” zorganizowanego w Centrum Medialnym Katolickiej Agencji Informacyjnej w Warszawie, 30 grudnia, bp Bronakowski podkreślił, że kard. Wyszyński był wielkim promotorem trzeźwości.

– Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” – mówił kard. Stefan Wyszyński. Jego słowa przypomniał Bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych podkreślił, że problem nadużywania alkoholu w Polsce się nie zmniejsza. „Narodowy Program Trzeźwości to zadanie dla wszystkich Polaków – powiedział. Wymienił też Kościół, rodzinę i państwo jako
podmioty, które powinny współpracować w pracy na rzecz trzeźwości.

– Nie walczymy z substancją, walczymy o człowieka, o sens życia – mówił podczas spotkania ks. dr hab. Piotr Kulbacki. Uczestnicy spotkania podkreślali, jak ważne jest ograniczenie sprzedaży alkoholu. W spotkaniu udział również wzięli: dr Agnieszka Muzyk i dr hab. Mariusz Jędrzejko.

Podczas spotkania w Warszawie zaprezentowano poradnik dla rodziców, wychowawców i duszpasterzy zatytułowany „Miłość, wolność i odpowiedzialność”. Jej celem jest pomoc osobom odpowiedzialnym za wychowanie dzieci i młodzieży w zapewnieniu młodemu pokoleniu jak najlepszej ochrony przed uzależnianiem.

BP KEP/KAI/red

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *