RN
TwitterFacebook

Trzy dni dla Maryi – rekolekcje dla członków i przyjaciół Kół Żywego Różańca

To będą trzy dni całkowicie poświęcone Maryi. Członkowie i przyjaciele Kół Żywego Różańca z diecezji łomżyńskiej spotkają się po raz pierwszy na rekolekcjach, pod hasłem „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego”.

Celem rekolekcji jest formacja członków i przyjaciół Kół Żywego Różańca: Potrzebujemy takiej formacji w wymiarze diecezjalnym by jeszcze silniej zbliżać się do Maryi, a przez Maryję zbliżać się do Boga – mówi ks. Dariusz Krajewski, diecezjalny moderator Żywego Różańca. Organizator spotkania dodaje przy tym, że zaproszenie na rekolekcje skierowane jest nie tylko do członków Kół Żywego Różańca, ale także do wszystkich, którym bliska jest duchowość Maryjna.

Ks. Krajewski był jednym z gości ostatniej audycji „Na pielgrzymim Szlaku”. Z perspektywy wieloletniego pielgrzyma Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, a także diecezjalnego moderatora Żywego Różańca opowiedział o tym, jak modlić się na różańcu, by była to modlitwa serca:

Kiedy rozpoczynamy modlitwę różańcową, może nam się wydawać, że ta modlitwa jest nudna. W kółko tylko „Ojcze Nasz”, „Zdrowaś Maryjo”, „Chwała Ojcu”… ale zauważmy, że kiedy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz” to modlimy się słowami, których nauczył nas nasz Pan Jezus Chrystus, Syn Boga, czyli tak naprawdę modlimy się słowami Boga. Kiedy odmawiamy modlitwę „Zdrowaś Maryjo”, to modlimy się słowami, które w trakcie Zwiastowania wypowiedział do Maryi Archanioł Gabriel, który został posłany przez Boga. Dopowiedzenie „Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami” oznacza, że my słabi, ułomni i grzeszni prosimy Maryję, aby Ona wstawiała się za nami w wymiarze naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego i ojczyźnianego – mówi ks. Krajewski.

Inni goście audycji zaznaczyli, że dla nich modlitwa różańcowa to przede wszystkim czas spotkania z Bogiem: Moim sposobem na różaniec jest traktowanie modlitwy jako pełnej miłości rozmowy z Mamą Maryją, której mogę wszystko zawierzyć. Nie chcę traktować różańca jak maszynki do spełniania życzeń. Staram się nie stracić z oczu tego co najważniejsze, poczucia że to po prostu rozmowa z Mamą – mówiła pątniczka Joanna. Ks. Szymon Biedrzycki także podzielił się osobistym doświadczeniem związanym z modlitwą różańcową: Zauważam, że im więcej jest w moim życiu różańca, tym relacja z Bogiem jest bliższa. Traktuję tę modlitwę jako osobiste, prywatne spotkanie z Bogiem, gdzie jesteśmy tylko On i ja. Polecam tę modlitwę szczególnie osobom, które nie  poszukują relacji z Bogiem, bo różaniec zbliża ludzi do Boga.

Możliwością, by poświęcić czas na znalezienie relacji z Maryją i z Bogiem będą Rekolekcje „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego” odbywające się od 28 do 30 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Koszt 160 zł. obejmuje całodzienne wyżywienie i nocleg. Zapisy do 20 czerwca po numerem: 793624424 lub 784406016.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *