RN
TwitterFacebook

Tysiąc kluczy i setki komórek… wszystko z myślą o misjach!

Ponad 1000 kluczy i 350 telefonów komórkowych zebrali uczestnicy akcji „Klucz do nieba” i „Komórka na misje”. Każdy zainteresowany mógł oddać niepotrzebny telefon komórkowy i stare klucze. Niektóre akcesoria zostaną teraz przetopione, inne sprzedane, część darów będzie ponownie wykorzystana – wszystko z myślą o wsparciu misjonarzy.

Zbiórka starych kluczy i telefonów komórkowych wraz z ładowarkami była prowadzona między innymi w łomżyńskim Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 z myślą o wsparciu projektów misyjnych. Włączyła się w nią społeczność szkolna z Piątnicy, Łomży i Podgórza oraz wierni parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.

Przez cały listopad akcesoria były zbierane, odpowiednio segregowane i czyszczone. Zajmował się tym między innymi Piotr Dudziński: Sprawdzaliśmy telefony komórkowe, czyściliśmy klucze, kompletowaliśmy akcesoria. Zajęło to nam naprawdę sporo czasu, ale dzięki naszej pracy misjonarze otrzymają bardzo realną pomoc.

Akcja ma zasięg ogólnopolski. Skąd pomysł akurat na klucze i telefony komórkowe? Inicjatorem jest Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii. Braciom udało się nawiązać współpracę z firmami zajmującymi się odzyskiwaniem surowca. Klucze zostaną więc przetopione, dochód z uzyskanego materiału – stali, aluminium, mosiądzu – przeznaczony na misje. Komórki zaś posłużą ewangelizacji i łączności – mówi ks. Andrzej Popielski, jeden z koordynatorów.

pd

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *