RN
TwitterFacebook

Uroczyste rozpoczęcie budowy odcinka DK nr 63 przebiegającej przez Kolno

W Kolnie oficjalnie rozpoczęto największą inwestycję drogową w mieście. Mowa o długo wyczekiwanej przebudowie drogi krajowej nr 63. Dzisiaj miało miejsce symboliczne wbicie łopat, na którym obecni byli Jerzy Szmit były wiceminister infrastruktury, Paweł Czemiel doradca ministra infrastruktury, Wojciech Borzuchowski dyrektor Oddziału GDDKiA w Białymstoku oraz posłowie Bernadeta Krynicka, Kazimierz Gwiazdowski i Lech Kołakowski.

To od dawna wyczekiwana inwestycja. Obejmuje ona modernizację ok. 2,4 km przebiegającej przez środek Kolna drogi krajowej nr 63. Droga przez około 50 lat nie była remontowana. Natężony ruch obciążył i zniszczył ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego leżące w ciągu drogi krajowej nr 63. Przebudowa kolneńskiego odcinka drogi zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Będą dwie sygnalizacje świetlne, powstanie duże drugie rondo na tej drodze, będzie trzeci pas do lewoskrętów i przejścia będą dobrze podświetlone.

Modernizacja drogi wiąże się z wieloma utrudnieniami. Tymczasowa sygnalizacja świetlna została ustawiona we wtorek na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicami Sienkiewicza i Sobieskiego. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Zamknięty został dojazd do drogi głównej od Zabiela i Gromadzyna. O zmianie organizacji ruchu informują znaki. Zatem odradzamy jazdę na pamięć.

Wartość wszystkich prac, to około 27 milionów złotych. Przebudowa drogi ma zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.

Bartosz Święciński

 

1 komentarz

  1. Mieszkaniec Kolna Odpowiedz

    Tekst „autorstwa” B.Ś. jest kopią tekstów wcześniej zamieszczonych na tym portalu. Myślałem, że dowiem się czegoś więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *