TwitterFacebook

Usterki w kolneńskich gimbusach

Usterki techniczne w trzech na siedem skontrolowanych autobusów szkolnych. To efekt akcji „Gimbus” w powiecie kolneńskim. Policjanci prowadzili działania w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Z siedmiu skontrolowanych gimbusów, cztery nie budziły żadnych zastrzeżeń. W trzech przypadkach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie stwierdzili braki w oświetleniu.

Celem policyjnych działań było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przewożonych do szkół środkami zorganizowanego transportu. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców gimbusów, stan techniczny pojazdów, wyposażenie oraz obowiązkowe ich oznakowanie. Sprawdzali czy kierujący posiadają wymagane dokumenty. Zwracali też uwagę na przewożenie pasażerów z uwzględnieniem liczby miejsc dla nich przeznaczonych oraz obecność opiekuna w kontrolowanym autobusie.

Kolneńscy funkcjonariusze patrolują również tereny wokół szkół.

Trwa akcja „Błysk” w godzinach porannych i popołudniowych mówi aspirant sztabowy Joanna Makarewicz. Dużą uwagę zwracamy na przewożenie dzieci. Pamiętajmy, że powinny one jeździć w fotelikach, w zapiętych pasach, na podstawkach; dodatkowo uczulam rodziców, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły, aby kontrolowali to, by dzieci wysiadały zawsze od strony chodnika – dodaje.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów policjanci zapowiadają dalsze kontrole.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *