RN
TwitterFacebook

W kancelarii premiera można złożyć hołd zmarłemu Janowi Olszewskiemu

W Warszawie rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. Hołd zmarłemu można oddać między innymi w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dokąd została przywieziona trumna z ciałem byłego premiera.

Każdy, kto chce pożegnać byłego premiera, będzie to mógł zrobić do godziny 19. W sali przy trumnie wystawiono także księgę kondolencyjną. Rano wpisali się do niej politycy, m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także marszałkowie Sejmu i Senatu.

Przy trumnie czuwają żołnierze oraz wieloletni współpracownicy premiera Jana Olszewskiego – Antonii Macierewicz i Piotr Naimski. Po godzinie 20.00 trumna zostanie przeniesiona z KPRM w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ulicy Świętojańskiej.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że o godzinie 18.00 planowana jest Msza święta w kościele świętego Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w intencji zmarłego.

Od północy obowiązuje żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego. Uroczystości będą kontynuowane jutro – wówczas były premier spocznie na stołecznych Powązkach.

iar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *