RN
TwitterFacebook

W Kolnie oficjalnie otwarto nowy dworzec autobusowy [FOTO]

Mimo, że nowy obiekt już wczoraj (13.11) przeszedł odbiór techniczny, dopiero dzisiaj miało miejsce jego oficjalne otwarcie. Dworzec ma cztery stanowiska dla autobusów, poczekalnię, toalety oraz kasy biletowe. – Jest to nowoczesny dworzec, na miarę XXI wieku – mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

Budowa nowego dworca rozpoczęła się w lipcu. Jak zaznacza burmistrz Kolna, „powstawał on w bólach”. – W pierwszym etapie nie udało nam się wspólnie z powiatem wykupić tego dworca. Został w przetargu sprzedany, niestety nie mieliśmy czasu, żeby przygotować się do udziału w tym przetargu. Sytuacja była trudna, ale w momencie kiedy przedsiębiorca przystąpił do sporządzania lokalizacji galerii, to okazało się że ta działka ma dosyć nieregularny kształt granic i zaproponował nam wymianę gruntów. Przedsiębiorca zyskał grunt od ulicy Wojska Polskiego, a my zyskaliśmy dodatkowo grunt, gdzie obecnie stoi dworzec. W zamian za tę zamianę, rada miasta i ja zaproponowaliśmy, żeby to ten przedsiębiorca wybudował budynek dworca. Po wielu negocjacjach zgodził się na taką umowę.

Plac manewrowy nowego dworca jest przewidziany dla wszystkich rodzajów autobusów, są 4 stanowiska, poczekalnia czy bezpłatne toalety. 2 przewoźników (Faster i PKS Nova) uruchomiło dwie kasy. – Sam dworzec, to nowoczesna bryła doskonale wpisująca się w w architekturę tego miejsca. Myślę, że cieszy oko. Bardzo mnie cieszy, że udało nam się to w tak krótkim czasie zrobić – mówi Andrzej Duda.

Jest cieplutko, podoba mi się, bardzo dobra lokalizacja. Jest super – mówi o nowym dworców jeden z mieszkańców Kolna.

Miasto wydało na tę inwestycję około 300 tysięcy złotych, a przedsiębiorca około 300-350 tysięcy złotych.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + seven =