RN
TwitterFacebook

W. Kraska: Fundusz Kompensacyjnym dla osób, które doświadczyły powikłań po szczepieniu na COVID-19 w przyszłości będzie rozszerzony o inne szczepienia

Rząd pracuje na Funduszem Kompensacyjnym dla osób, które doświadczyły powikłań po szczepieniu na COVID-19. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w TVP 1 powiedział, że rząd chce, aby od 2022 roku fundusz obejmował wszystkie szczepienia, także obowiązkowe szczepienia dzieci.

Wiceszef resortu zdrowia przypomniał, że o odszkodowanie będą mogły się ubiegać osoby, u których wystąpią poważne, niepożądane odczyny poszczepienne. Odszkodowanie w wysokości od 10 do 100 tysięcy złotych będzie wypłacane w przypadku, gdy taka osoba będzie przebywała w szpitalu powyżej 14 dni. Wniosek o odszkodowanie będzie trzeba złożyć do Rzecznika Praw Pacjenta. Zespół ekspertów oceni jego zasadność w ciągu 60 dni. Jeżeli decyzja będzie odmowna, pacjent w ciągu 30 dni będzie mógł się od niej odwołać do sądu.

Założenia Funduszu przedstawił w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Projekt ustawy powołującej Fundusz w przyszłym tygodniu ma trafić do konsultacji.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 5 =