RN
TwitterFacebook

W Płonce będzie gorąco!

30 stopni w cieniu? Tak, a dodajmy, że zaproszeni goście będą wyłącznie podkręcać temperaturę. Jak przygotować się do tego, co czeka młodych już w najbliższą sobotę? Okazuje się, że woda i czapka nie wystarczą…

Jeśli chodzi o przygotowanie duchowe, to warto jeszcze przed spotkaniem przyjąć postawę dziękczynienia, zastanowić się za co i w czym uwielbić Boga, nie bać się otworzyć na Ducha Świętego i jego działanie w naszym życiu: Czas Festiwalu w Płonce jest zawsze czasem dziękczynienia za sakrament bierzmowania, za miniony rak szkolny czy akademicki. To duchowe przygotowanie jest bardzo ważne, najważniejsze jest jednak to, żeby przyjechać i otworzyć się na pełnię łask Ducha Świętego – mówi ks. Mariusz Szulc zaangażowany w organizację festiwalu.

Warto też zadbać o swoje zdrowie i pomyśleć o zabezpieczeniu przed słońcem: Pomimo, że jak co roku będzie na miejscu możliwość pobrania wody mineralnej, a strażacy z Płonki Kościelnej szykują kurtyny wodne to warto wziąć ze sobą, co najmniej jedną butelkę wody. Apelujemy o roztropność, o nakrycie głowy, niektórzy przywożą ze sobą parasole i jest to jak najbardziej wskazane, żeby nie nabawić się udaru słonecznego. Ale spokojnie, oczywiście nad przebiegiem spotkania będzie czuwała także służba medyczna – dodaje ks. Szulc.

Na młodych czeka w tym roku kilka koncertów, uwielbienie, katechezy, możliwość spowiedzi na Polu Pokuty i skorzystania z modlitwy wstawienniczej prowadzonej przez członków Odnowy w Duchu Świętym. Z uczestnikami spotka się też ks. Adam Anuszkiewicz, kapłan archidiecezji białostockiej, kapelan zakładu poprawczego, egzorcysta, znany z ewangelizacji poprzez media, a także z przeróbek znanych utworów gatunku hip hop i rap na utwory o tematyce chrześcijańskiej.

Przypomnijmy, że festiwal już w najbliższą sobotę 15 czerwca. Swój udział w tym wydarzeniu można wciąż jeszcze zgłosić poprzez stronę ksm-lomza.pl.

Beata Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *