TwitterFacebook

„W Służbie Ojczyzny” – sztandar dla KP PSP w Kolnie [FOTO]

W jubileuszowym roku 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie oraz w dzień powiatowych obchodów Dnia Strażaka 2017, kolneńska PSP otrzymała swój sztandar. Ten jest wyrazem najwyższego społecznego uznania i szacunku dla wykonywanej misji ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Uroczystość rozpoczęła się się Mszy św. w kościele p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, sprawowana przez bp Tadeusza Bronakowskiego. Z wielką wdzięcznością zwracamy się do was strażacy, bo w wspaniały sposób idziecie drogami wyznaczanymi przez waszego patrona św. Floriana i realizujecie Chrystusowe wezwanie do wzajemnej miłości. Niesienie pomocy i ratunek wszędzie tam, gdzie czeka tak wiele niebezpieczeństw i zagrożeń – mówił bp Bronakowski podczas homilii.

Po mszy, uroczystości przeniosły się przed kościół. Tam został złożony meldunek przełożonemu, odbył się przegląd pododdziałów i podniesienie flagi państwowej. Podczas uroczystości głoś zabrał między innymi wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński. Sekretarz stanu w MSWiA zaznaczył jak ogromną rolę odgrywają w społeczeństwie strażacy i jak dużym cieszą się oni poparciem. To poczucie bezpieczeństwa jest wykazane badaniami opinii publicznej. Strażacy są bezkonkurencyjni w tym względzie. Zaufanie dla strażaków przekracza 90 %. Wszyscy jak tu jesteśmy reprezentując różne zawody, możemy tylko o tym pomarzyć. Życzę, abyście te wielkie zaufanie utrzymali – mówi Jarosław Zieliński.

Przekazanie sztandaru jest wyrazem podziękowania strażakom i pracownikom cywilnym za służbę oraz pracę na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na terenie powiatu kolneńskiego oraz całego rejonu. Za prowadzenie skutecznych, bardzo trudnych i skomplikowanych akcji ratowniczych, oraz niesienie pomocy wszędzie tam gdzie zagrożone jest życie ludzkie, gdzie trzeba ratować mienie i środowisko naturalne – mówił Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Leszek Suski.

Po odczytaniu aktu ufundowania i nadania sztandaru, odbyło się symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru przez gości honorowych oraz wpis do kroniki. Sztandar w ręce komendanta powiatowego PSP w Kolnie młodszego brygadiera Lecha Kowalczyka, przekazał wiceminister, Jarosław Zieliński. Po prezentacji sztandaru odbyło się również wręczenie wyróżnień i odznaczeń.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *