RN
TwitterFacebook

W sobotę III Kongres Ruchów i Stowarzyszeń DŁ!

Przed nami III Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Łomżyńskiej. Wydarzenie ma na celu umocnić więź między wspólnotami katolickimi Kościoła Łomżyńskiego, nawiązuje również do trwającego obecnie pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” Roku Duszpasterskiego.

Wśród gości specjalnych wydarzenia będzie między innymi Zygmunt Nowosielski – świecki animator i lider Odnowy w Duchu Świętym z Archidiecezji Warszawskiej, zaangażowany w posługę formacyjną i prowadzenie rekolekcji. Prelegent podzieli się refleksją na temat osobistego doświadczania Ducha Świętego w życiu. Drugą refleksję dotyczącą kościelnego charakteru wspólnot przedstawi bp Adam Wodarczyk – biskup pomocniczy Archidiecezji katowickiej, długoletni moderator generalny Ruchu Światło-Życie – mówi ks. Wojciech Nowacki, jeden z organizatorów.

Duchowny dodaje, ruchy i stowarzyszenia kościelne , zrzeszenia katolików świeckich działające w łączności z pasterzami Kościoła są szczególnym miejscem objawiania się Bożego Ducha. Przypomina też o liście św. Jana Pawła II do uczestników I Ogólnopolskiego Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń, w którym Ojciec święty podkreśla istnienie wspólnot katolickich jako wyraz kreatywności Ducha Św. Zaangażowanie i wspaniałomyślność świeckich owocuje przenikaniem Kościoła w życie społeczne – podsumowuje ks. Wojciech NowackiIII Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej odbędzie się w sobotę w Centrum Kultury Przy Szkołach Katolickich w Łomży. Wydarzenie jest otwarte, poniżej ważniejsze punkty programu:

09:45 Konferencja o Duchu Świętym – Zygmunt Nowosielski

10:30 Konferencja „Kryteria eklezjalności Ruchów i Stowarzyszeń w Kościele” – bp. Adam Wodarczyk

12:00 Msza święta z modlitwą do Ducha Świętego za Kościół Łomżyński

14:00 wspólny posiłek

Organizatorami są Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej oraz Łomżyńska Kuria Diecezjalna.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 7 =