RN
TwitterFacebook

W sobotę święcenia prezbiteratu

Czterech diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjmie w sobotę (30.05) z rąk biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego święcenia prezbiteratu.

Przez kilka ostatnich dni diakoni przygotowywali się do święceń uczestnicząc w rekolekcjach pod przewodnictwem Ojca duchownego ks. Adama Filipowicza.

Jak mówił na antenie Radia Nadzieja ksiądz rektor dr Jarosław Kotowski, ze względu na sytuację w której przyszło nam obecnie żyć to będą wyjątkowe święcenia.

Dla nich jest to na pewno szczególne doświadczenie, że w tym momencie kiedy przyjmują święcenia świat i Kościół wygląda w taki sposób, świat i Kościół przeżywa takie problemy, czyli staje przed nimi wyzwanie żeby się z tymi problemami zmierzyć. Ale też staje przed nimi wyzwanie w tym Kościele, w którym oni będą posługiwać światu, a któremu w tym ostatnim czasie brakuje nadziei, żeby jako duchowni pokazywali Boga – mówił ks. dr Jarosław Kotowski.

Zgodnie z najnowszymi decyzjami rządu msze prymicyjne w rodzinnych parafiach księży neoprezbiterów odbędą się już bez ograniczeń ilości wiernych w kościele, ale jak dodaje ksiądz rektor warto uświadomić sobie znaczenie tego wydarzenia.

Jest to szansa, żeby zwrócić uwagę, że świętujemy nie prymicjanta, nie tylko to radosne wydarzenie od strony czysto ludzkiej, ale świętujemy kapłaństwo. Świętujemy właśnie to, że młody człowiek przyjął świecenia i teraz cieszymy się z tego, że Boga światu będzie niósł – mówił ks. dr Jarosław Kotowski.

Uroczysta Msza św., w trakcie której czterech diakonów zostanie wyświęconych na kapłanów rozpocznie się w sobotę 30 maja o godz. 10:00 w Katedrze Łomżyńskiej.

Święcenia prezbiteratu przyjmą:

Diakon Mateusz Dembiński z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Grajewie

Diakon Mateusz Krajewski z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie

Diakon Robert Radosław Kulas z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu

Diakon Marek Spiżewski z parafii pw. św. Jana Apostoła w Nurze

Uroczystość święceń prezbiteratu będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio Nadzieja.

Joanna Ekstowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *