RN
TwitterFacebook

Msza pogrzebowa ks. Pawlukiewicza przeniesiona na dziś. Transmisja od godz. 20.00 [transmisja online]

Tylko z udziałem rodziny i duchownych odbędą się w środę uroczystości pogrzebowe zmarłego ks. Piotra Pawlukiewicza. Znany kaznodzieja i rekolekcjonista zmarł w sobotę 21 marca.

Msza św. w intencji zmarłego ks. Pawlukiewicza odbędzie się dzisiaj, 24 marca, o godz. 20.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube archidiecezji warszawskiej.

Pogrzeb i pochówek zmarłego kapłana odbędą się jutro z udziałem maksymalnie 5 osób z najbliższej rodziny ks. Pawlukiewicza i będą miał charakter prywatny, „zgodnie z wprowadzonymi ograniczeniami władz administracyjnych” – poinformował ks. Przemysław Śliwiński.

Ks. Piotr Pawlukiewicz zostanie pochowany na Powązkach.

Przyczyną zmiany mszy pogrzebowej jest nowe rozporządzenie rządu, w myśl którego od środy, 25 marca, w całej Polsce obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń, a w mszach świętych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Kard. Kazimierz Nycz poinformował także, że msza św. dla wszystkich chcących pożegnać ks. Piotra Pawlukiewicza odbędzie się w pierwszą niedzielę po ustaniu pandemii, o godz. 15.00 w kościele św. Anny w Warszawie.

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w pożegnaniu ks. Piotra Pawlukiewicz mogą to uczynić za pośrednictwem transmisji online, którą Stacja7 przeprowadzi na YouTube wspólnie z archidiecezją warszawską. Link do transmisji poniżej:

Stacja7/JE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 9 =