TwitterFacebook

W Warszawie rozpoczęły się XXIV Targi Wydawców Katolickich

Ponad 170 wystawców zaprezentuje ponad 12 tys. publikacji podczas XXIV Targów Wydawców Katolickich, które potrwają od czwartku do niedzieli w w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Targom towarzyszą między innymi spotkania tematyczne i bloki dyskusyjne.

Szef Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, ksiądz Roman Szpakowski, w rozmowie z Polskim Radiem, zwraca uwagę, że w tym roku nawiązują one do Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród wydarzeń, które poruszają ten temat, wymienia debatę z historykiem, profesorem Andrzejem Nowakiem, aktywność Muzeum Niepodległości oraz prezentacje nowych publikacji. „Odbędą się spotkania z osobami ukazującymi, czym jest wolność dzisiaj. Odzyskaliśmy wolność i niepodległość, ale jak mówił Jan Paweł II, jest ona dana i zadana” – podkreślił ks. Roman Szpakowski.

Podczas Targów Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznaje nagrody FENIKS. Ksiądz Roman Szpakowski tłumaczy, że nagrody przyznawane są osobom promującym dobre wartości. „Nagroda podkreśla wkład nagrodzonych w promocję kultury chrześcijańskiej, działania w Kościele, życie społeczne, rodzinne i naukowe” – powiedział prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Podczas Targów, za promowanie książki katolickiej w mediach, przyznawane są również Feniksy Małe. Wręczenie nagród odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00 w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

XXIV Targi Wydawców Katolickich, określane „świętem dobrej książki”, włączają się w realizację hasła roku duszpasterskiego w Kościele „Duch, który umacnia miłość”, a także w Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Spotkania autorskie, prezentacje i debaty odbywać się będą w salach Zamku Królewskiego oraz w namiocie w pobliżu Arkad Kubickiego. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
Targi potrwają do niedzieli. Wydarzenie patronatem objęło Polskie Radio.

IAR/Małgorzata Jędrzejczyk/pg/mt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *