RN
TwitterFacebook

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Zbliża się Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione przez św. Jana Pawła II. Papież Polak spełnił w ten sposób życzenie Jezusa wypowiedziane św. siostrze Faustynie. Kościół zaprasza do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

Polega na odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego, dołączając do niej konkretne intencje zgodnie z treścią Dzienniczka. Ważne, aby rozpocząć właśnie dzisiaj, zgodnie z wolą Chrystusa – mówi ks. Robert Bączek.  – Gdy wyliczymy dziewięć dni, kończymy dokładnie przed Świętem Bożego Miłosierdzia, czyli pierwszej niedzieli po Wielkanocy.

Wśród intencji na poszczególne dni jest między innymi modlitwa za dusze zakonne, kapłańskie, pobożne i wierne oraz pogan i nieznających Jezusa. Rozpowszechnianie się Nowenny do Miłosierdzia Bożego jest ściśle związane z wydarzeniami dotyczącymi samego kultu Miłosierdzia. Był czas, kiedy całe posłannictwo Siostry Faustyny zostało poddane w wątpliwość. Nota watykańska zakazywała szerzenia kultu. Została odwołana przy szczególnej interwencji kardynała Karola Wojtyły w 1978 roku, na kilka miesięcy przed rozpoczęciem jego pontyfikatu – przypomina ks. Robert Bączek. Potężnym impulsem dla rozpowszechnienia się Nowenny i całego nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego był dzień beatyfikacji i późniejsza kanonizacja siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku. Tego samego dnia papież Jan Paweł II ogłosił Święto Miłosierdzia obowiązującym w całym Kościele Powszechnym.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *